Instagram Video İndirme Yöntemleri

0
10
Instagram Video İndirme Yöntemleri

Instagram, her geçen gün aktif kullanıcısını arttıran bir sosyal medya platformu haline geldi. Facebook başta olmak üzere diğer sosyal medya uygulamalarını bırakan birçok kişi, çevrelerindeki kişiler ile etkileşim kurabilmek adına instagram’a geçiş yapıyor. Instagram ilk etapta birçok kişinin yabancılık duyduğu bir alandır. Zamanla özelliklerini keşfeden birçok kişi bu platformdan daha fazla yararlanmak istedi. Başta bireysel hesaplar olmak üzere eğlence üzerinde oluşturulmuş hesapların paylaşmış olduğu içerikler her daim dikkatimizi çeker. Eğer sizlerde instagram’da paylaşılan bir videoyu bilgisayar ya da telefonlarınıza indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımız içerisinde instagram video indirme yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram Video İndirme Yöntemleri
Instagram Video İndirme Yöntemleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere instagram’ın her daim aktif kullanıcı sayısını arttıran bir yükselişe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Günlük milyonlarca hatta milyarlarca fotoğraf ve videonun yüklendiği devasa bir okyanus haline dönen Instagram içerisinde dikkatinizi çeken içerik sayısı oldukça fazladır. Kuralları gereğince instagram üzerinden paylaşılan fotoğraf videoları indiremezsiniz. Instagram üzerinden çeşitli uygulamalar geliştiren bazı yazılımcılar, instagram video indirme yöntemleri sayesinde birçok arayışımıza çare olmaya başladılar. Eğer telefonunuz ya da bilgisayarınıza indirmek istediğiniz bir video varsa bu videoları ancak şu şekilde indirebilirsiniz;

Instagram Video İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram üzerinden video indirmek istediğinizi biliyoruz. Bu yazımız içerisinde belirteceğiniz yöntemler hem Android hem IOS hem de bilgisayar tarayıcısı için geçerli olacaktır. Bu konudaki detaylı anlatımları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram video indirme işlemini bilgisayar tarayıcısından yapmak isteyen kişiler ilk olarak indirmek istedikleri instagram videosunun bağlantı adresini almaları gerekiyor. Bunun için videoyu açtıktan sonra sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak videonun bağlantı adresini alabilirsiniz. Daha sonrasında ise downloadgram.com adresine girerek kopyalamış olduğunuz instagram video bağlantı adresini karşınızdaki gelen ekrana yapıştırın. Video bağlantı adresini yapıştırdığınız da karşınıza istediğiniz videonun otomatik olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz gelecektir.

Instagram Video İndirme Yöntemleri
Instagram Video İndirme Yöntemleri

Android işletim sistemi kullananlar ise instagram video indirme işlemini cep telefonlarına yapabilirler. Bunun için Google Play Store içerisinde yer alan QuikSave adlı uygulamayı telefonlarınıza indirmeniz gerekiyor. İndirmiş olduğunuz bu uygulamaya giriş yaptığınızda instagram üzerinden bir yetki vermeniz istenecektir. Herhangi bir sakıncası olmayan bu izin instagram ile doğrudan iletişime geçerek istediğiniz videonun saniyeler içerisinde indirilmesine olanak sağlayacaktır. Bu tarz programlar instagram hesabınızı çalmaya ya da izinsizce kullanma yetkileri bulunmamaktadır. Bu uyarıyı da yaparak iOS işletim sistemine sahip kişilerin uygulaması gereken adımlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram Video İndirme Yöntemleri
Instagram Video İndirme Yöntemleri

IPhone kullanan kişiler ise aynı Google Play Store içerisinde yer alan uygulamanın bir benzerini kullanarak instagram üzerinden istedikleri video indirebilirler. Apple Store içerisinde yer alan Instant Save adındaki uygulama ile kopyalamış olduğunuz instagram videolarını kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Apple, bu tarz uygulamaları sürekli olarak mağazası içerisinde barındırmamaktadır. Bu nedenle sürekli olarak yeni uygulama arayışlarına girebilirsiniz.

Yukarıda Android ve IOS için belirtmiş olduğumuz uygulamalar sadece bir örnektir. Uygulama mağazaları içerisinde instagram video indirme işlevi gören birçok uygulama bulunmaktadır. Apple ya da Android işletim sistem sistemi kullanmanızın herhangi bir önemi yoktur. Bulacağınız uygulamaların hemen hemen tamamı aynı işlevlere sahiptir. İnternet tarayıcısı üzerinden de buna benzer video indirme işlevi sunan platformlar bulabilmek mümkün. Instagram yasal olarak video indirme izni verene kadar bu tarz uygulamalara mecbur kaldığımızı söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here