Ana Sayfa İnstagram Türk Beğeni Ve Takipçi Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019

0
11
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019

Facebook, 2003 yılında üye alımına başladığında geleceğin en büyük sosyal medya platformu olacağını bilmiyordu. 2010 – 2012 yıllarında en görkemli zamanlarını yaşayan Facebook, diğer sosyal medya platformlarının yükselmesi ile beraber düşüşe geçmiş durumda. Günümüzde kullanıcılarının verilerilerini satması ile ön plana çıkan Facebook, üye kaybetmeye devam ediyor. Kullanıcı sayısı halen 1 milyarın üzerinde olan Facebook, büyük bir veri datasına da sahip durumda. Her gün yüzlerce hatta binlerce kişinin hesapları hackerlar tarafından ele geçiriliyor. Bu yazımız içerisinde çalınan Facebook hesabını geri alma ve kurtarma yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019

Hesabınızın illegal yöntemler ile ele geçirilmiş olabilir. Eğer geri alınamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Facebook, özel olarak oluşturduğu bir ekip ile hesabı çalınan kişilere yardımcı olmaya çalışıyor. Çalınan Facebook hesabını geri alma ve kurtarma hakkındaki merak edilen detaylar şu şekilde listelenebilir;

  • Çalınan Facebook hesabını kurtarmak isteyen kişiler, ilk olarak https://www.facebook.com/hacked adresine giriş yapmanız gerekiyor.
  • Yukarıda belirtmiş olduğumuz internet adresine giriş yaptığınızda hesabınızın güvenliğinden endişe duyduğunuza dair bir takım işaretlemelerde bulunmanız gerekiyor.
  • Liste içerisinde yer alan “Başka Biri İznim Olmadan Hesabıma Girdi” seçeneğine tıklayarak devam tuşuna basın.
  • Bu aşamadan sonra Facebook yapay zekaları tarafından sizlere hesap sahibi olduğunuzu kanıtlayacak birçok soru sorulacaktır. Eğer tüm sorulara doğru cevaplar verirseniz hesabınıza tekrardan ulaşabilirsiniz. Yapay zeka sorularına yanlış cevaplar vermek hesabınıza ulaşılabilme imkanını ortadan kaldıracaktır.
  • Yukarıda belirtmiş olduğumuz internet sitesine girerken önemli bir püf noktaya dikkat etmeniz gerekiyor; Facebook hesabınıza giriş yaptığınız bir telefon ya da bilgisayar üzerinden hacked sayfasına giriş yapmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır

Facebook Hesap Hackleme Nedir ve Nasıl Korunulur?

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma 2019

Facebook kullanan kullanıcıların tamamı hesap güvenliğini bireysel olarak sağlamak zorunda. Facebook hesabı hackleme’nin birçok yolu bulunmaktadır. Bu konuda geliştirilen şifre tahmin uygulamaları kullanmış olduğunuz şifreyi oldukça kolay bir şekilde bulacaktır. Bununla beraber virüs bulaştırma, akıllı telefonlarda kullanılan uygulamalardan izin alma, sosyal mühendislik gibi yöntemler Facebook hesap çalma için kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Facebook şifrenizin güvende olduğunu hiç düşünmeyin. Apple Store ve Google Play Store içerisinden indirdiğiniz tüm uygulamalar sizlerden birtakım erişim izinleri istemektedir. Bu izinleri vermeniz durumunda başta Facebook şifreniz olmak üzere finansal bilgilerinizin de tehlikede olduğunu söyleyebiliriz. Bilinçsiz olarak vermiş olduğunuz uygulama izinleri nedeni ile Facebook hesabınızın tehlikede olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer basit şifreler kullanıyorsanız şifre tahmin programları şifrenizi oldukça kolay bir şekilde bulacaktır. Hackerlar genel olarak Facebook şifresi ele geçirmek için ilk olarak bu yöntemi denemektedir. Basit şifreleri anında çözen bu programlar, zor şifreleri çözmekte büyük zorluklar yaşamaktadır. Şifrenizin kolay bir şekilde tahmin edilmesini istemiyorsanız oluştururken dikkat etmeniz gerekiyor; Şifreniz en az 8 karakterden oluşturmaya özen göstermelisiniz. Bununla birlikte içeriğinde hem büyük harf, hem küçük harf hem de semboller kullanmalısınız. Birbiri ile ardışık rakamlar kullanmamalı, doğum tarihi, tc kimlik numarası, doğum yılı gibi bilgiler kesinlikle şifre içerisinde yer almamalıdır.

Çalınan Facebook hesabını geri alma ve kurtarma 2019 hakkında bu yazımız içerisinde detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Hesap güvenliği konusunda Facebook üst düzey çalışmalar yapsa da siber saldırılar maalesef ki bu durumun önüne geçebiliyor. Şifre güvenliğinin kullanıcılar tarafından sağlanması gerektiğini belirten Facebook, yukarıda belirttiğimiz internet adresi üzerinden hesab sahibi olduğunu kanıtlayan kişilere destek olarak çalınan hesabını geri iade ediyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here